Investice do zlata

 

Už od pradávna se lidé rádi obklopovali drahými předměty, zlatými šperky a vůbec zlatem, které vždy bylo symbolem luxusu, bohatství a moci. O zlato se sváděly líté boje, zlato se ukládalo jako poklad, zlato bylo vždy za každého období platidlem i surovinou k výrobě nejrůznějších zlatých předmětů. Kromě toho se zlato již v dávné minulosti stalo jakousi universální a globální měnovou jednotkou. Cena zlata byla vždy určující pro vývoj ostatních cen. Od ceny zlata se na světových trzích odráží cena dalších surovin, výrobků a nejrůznějších produktů průmyslu, zemědělství i ostatních odvětví lidské činnosti.

Zlato má velkou výhodu a přednost i ve svých vlastnostech, kterými je například veliká hustota. To umožňuje zhotovovat investiční zlato o velikosti například cigaretové krabičky, která však může vážit až kolem dvou kilogramů. Co to je investiční zlato? Jsou to především zlaté cihly, zlaté mince a zlaté slitky. Výrobců, kteří se specializují na výrobu investičního zlata je několik, ovšem mezi nimi vyniká firma Argor. Ta zhotovuje zejména zlaté slitky, což jsou vlastně malé zlaté cihlyčky o váze několika málo gramů až po jeden i více kilogramů. Zlaté slitky firmy Argor mají nejen vysokou hodnotu, ale jsou i vzhledově velice zajímavé, přitažlivé a efektní. Je na nich vyražena váha, logo firmy případně další piktogramy. Zlaté slitky se vyrábějí z vysoce kvalitního zlata ryzosti téměř jednoho tisíce Au.

Zlaté slitky jsou pro vás velice výhodnou variantou investování úspor. Otázkou je, kam zlaté slitky ukládat a jak je ochránit před odcizením. Každý upřednostňuje jiný způsob. Někdo dává přednost bezpečnému a dokonalému bankovnímu sejfu, jiný má zas zlaté slitky pod svou kontrolou a opatří si svůj vlastní trezor v domě nebo bytě. Obě varianty mají svá pro a proti a záleží na subjektivním pocitu každého jedince.

Comments are closed