Osobní bankrot – vyhrajte boj s dluhy!

Dostali jste se do finančních těžkostí? Cítíte, že se nad vámi dluhová spirála stahuje? Vaši věřitelé vám vyhrožují a bojíte se exekuce? Pojďte svou situaci aktivně řešit! Pasivním jednáním se nic nezlepší a přitom se dá něco dělat! Vyzkoušejte osobní bankrot!

Jak na osobní bankrot

Než se budeme do tématu osobního bankrotu vůbec pouštět, uvedeme si několik podmínek, které je nutno splnit před tím, než budete o osobní bankrot žádat:

  • Musíte být fyzická osoba a vaše závazky musí pocházet ze spotřebitelských úvěrů nikoliv z půjček zajištěných zástavou (leasing, hypotéka)
  • Další podmínkou je více věřitelů, a předpoklad, že své dluhy nejste schopni splatit z důvodu nedostatku financí a majetku
  • Ve lhůtě 5 let musíte být schopni splatit nejméně 30% z Vašeho dluhu, v podobě pravidelných měsíčních splátek

Pokud splňujete tyto tři body jste nadobré cestě za oddlužením.

Co je osobní bankrot

Osobní bankrot je způsob oddlužení, které je ustanoveno v legislativě ČR. Bohužel právě kvůli tomu, že se jedná o účinnou a relativně bezplatnou formu oddlužení – je mezi lidmi hodně žádaná. Dalším důvodem je i možnost splatit pouhou část dluhu (nejnižší hranice se pohybuje na 30%). Výhodou je, že po 5 letech jste úplně oddluženi a nemusíte už nic splácet! Žadatelů o osobní bankrot přibývá stejně rychle jako dlužníků. Co tedy dělat, aby vaše oddlužení bylo povoleno?

Jak na osobní bankrot

Z důvodů složité a komplikované administrativy doporučujeme poradit se s odborníky. Již hodně lidí ztroskotalo zcela zbytečně na tom, že nezvládli dodat vše co po nich soudy požadovaly. Lidé, kteří nemají s podobnou situací zkušenosti (ani nemůžou mít) se v procesu snadno ztratí a to by mohlo mít pro vás fatální důsledky.

Pokud chcete o insolvenci vědět více a najít pomoc, navštivte www.insolviasro.cz.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat