Najvyšší čas bývať vo svojom

Ceny nehnuteľností na Slovensku sa počas posledných rokov vyšplhali k historickému maximu. Nešťastná kríza túto bublinu dočasne sfúkla. Situácia sa pomaly utriasa a ceny opäť šplhajú do výšin. Ideálne riešenie pre začínajúce rodiny je hypotekárny úver pre mladých.

Prvým pravidlom, ktoré platí pri rozhodovaní, či financovať vlastné bývanie z cudzích alebo vlastných zdrojov, je možnosť získania lacného a výhodného úveru. Hypotekárny úver možno čerpať už od 4,5 % úrokovej sadzby. Inflácia na Slovensku predstavuje takmer rovnakú hodnotu ako je táto úroková sadzba. Z uvedenej rovnice vyplýva, že požičanie peňazí vás v podstate nestojí nič, pretože miera inflácie takmer vyrovnáva cenu peňazí, ktoré si chcete požičať. Druhým významným argumentom pre výhodnosť hypotéky je štátny príspevok na bývanie pre mladých.

Ak sa už rozhodnete využiť hypotekárny úver, prichádza na rad množstvo otázok, ako si správne vybrať z bohatej ponuky dnešných bánk. Nie je hanba nechať si poradiť od odborníkov, ktorí majú zmapovaný trh finančných služieb. Finanční sprostredkovatelia zo spoločnosti OVB Allfinanz Slovensko majú odpovede na všetky nezodpovedané otázky o optimálnom výbere hypotekárneho úveru.

I keď by mohlo človeka lákať vrátiť peniaze v predčasnom termíne, nie vždy to musí byť najlepšia cesta. Hypotekárnu splátku je vhodné nastaviť si tak, aby neohrozovala váš životný štandard. Hypotekárny úver nastavený na maximálnu dobu splácania umožní mať nízke splátky, a teda i kravatu utiahnutú na krku omnoho voľnejšie. Nasledovné skrátenie doby splácania je potom možné naplánovať prostredníctvom mimoriadnych vkladov.  To sú len niektoré z parametrov, ktoré by si mal človek zvažujúci pôžičku na bývanie vo vlastnom nechať prejsť hlavou. Konkrétne informácie a nástrahy vám prezradí  finančný sprostredkovateľ OVB.

Hypotekárny úver pre mladých sa so splátkami nikam neponáhľa. Jeho maximálna doba splatnosti zvykne byť určená až na 30 rokov, aby ste jeho bremeno cítili čo najmenej. Mladí majú jedinečnú možnosť využiť štátnu podporu pri jeho čerpaní. Je nutné splniť niekoľko podmienok, s ktorými vám zaiste pomôže odborník z OVB. Ak máte dostatok voľných prostriedkov a nemáte záujem využiť ich na investovanie, je výhodné využiť možnosť mimoriadnych splátok hypoúveru. Opäť však treba dávať pozor na výnimky, ktoré je dobré konzultovať s vaším finančným sprostredkovateľom OVB.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat