Binární opce

Na poli burzovního obchodování se v nedávné době objevil nový nástroj – binární opce. Jedná se o finanční derivát z rodiny opcí, který zjednodušuje obchodování na velmi srozumitelnou úroveň.

Pokud budeme uvažovat základní typ binárních opcí, obchodník vždy stojí před prostou otázkou, zda bude cena podkladového aktiva výš nebo níž, přičemž nezáleží na velikosti pohybu. V zásadě tedy existují jen dvě možnosti, jak může obchod dopadnout (odtud název „binární“). Když obchodník určí stranu správně, realizuje plný zisk, když špatně, ztratí peníze investované do opce.

Obchodování binárních opcí
Obchodování s binárními opcemi je velmi prosté. Obchodník si samozřejmě musí nejdřív otevřít účet u brokera, ale poté už mu nic nebrání v investování. V první řadě si musí zvolit podkladové aktivum, na kterém chce binární opci obchodovat, může to být akcie nějaké firmy, komodita nebo třeba forexový měnový pár.

Pak je třeba si zvolit splatnost opce, která může být velmi krátká, třeba jen minutová, ale i libovolně delší, hodinová, denní nebo i týdenní. V předposledním kroku je třeba rozhodnout, kolik do dané opce investujete. A konečně nejdůležitějším a posledním krokem je rozhodnutí, zda cena poroste nebo bude klesat. Jinak řečeno jestli cena aktiva bude v době splatnosti opce výš nebo níž než v okamžiku, kdy jste vstupovali do obchodu.

Návratnost investic
Binární opce nabízejí různou návratnost, která se zpravidla odvíjí od jejich splatnosti. Nejkratší opce můžou mít návratnost jen něco přes 60 procent, klasické opce od 10 minut výš typicky přinášejí kolem 80 procent z investovaných peněz v případě úspěšného obchodu. A nakonec jsou tu binární opce dlouhodobé, které mají několikadenní expiraci, a ty můžou mít návratnost stovky procent, ale u nich většinou nestačí správně předpovědět jen směr, také je třeba, aby cena udělala určitý pohyb.

Více o binárních opcích se dočtete na http://OpceBinarni.cz

Comments are closed

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain