Začátek vaší dovolené – výběr ze zajímavých destinací

Pro vás, kteří chtějí svou dovolenou naplánovat v klidu a s předstihem, nabízejí naše stránky více než 150 tipů na dovolenou.

Najdete zde zajímavá turistická místa, oblíbená přímořská letoviska i menší městečka s turistickým ruchem a tichými zátokami. Nahlédnout můžete na krásně prosluněné pláže na dalmátském pobřeží Chorvatska, „Bílé pobřeží“ španělské Costa Blanky nebo kilometry písčitých pláží řecké Kréty či Chalkidiky omílaného azurově modrým Egejským mořem.

Kromě nápadů na dovolenou u moře a s ní spojené vodní sporty (potápění, surfování, vodní lyžování) se dočtete, kam se vydat za památkami, na turisticky zajímavá místa (např. megalitická sídliště na Menorce, krápníková jeskyně v Petráloně), na nákupy do obdůdků i místních tržnic, do restaurací s krajovými specialitami nebo za zábavou (slavnosti jako třeba úchvatné španělské jaleo s jezdeckými kousky na černých hřebcích, festivaly, aquaparky, zábavní parky, zoo, diskotéky).

Milovníky přírody, pěší turistiky nebo cykloturistiky určitě potěší výběr zahraničních národních parků, kde každý může načerpat novou energii a zároveň udělat něco pro své zdraví. Nahlédněte s námi do francouzského národního parku Camargue s divokými koňmi a ohnivými plameňáky v deltě řeky Rhony, nebo mrkněte na chorvatský Národní park Krka s nádhernými vodopády, Plitvická jezera nebo okouzlující Kornatské ostrovy, které jsou navíc domovem delfínů.

Díky širokému výběru na našich stránkách můžete mít dovolenou podle vašich požadavků a představ, aktivní – pasivní, moře – hory, menhiry i muzea, dovolená pro rodiny s dětmi i pro páry, které chtějí spojit dovolenou u moře s nočním životem.

Comments are closed