To nejlepší lyžování v zimě 2012/2013

Zima 2012/2013 je v plném proudu a spolu s ní přichází také čas na zimní sporty! Je velmi těžké říci, kde v Alpách si lze dopřát to nejlepší lyžování, protože každý má trochu jiné nároky na vybavení, vlastnosti terénu i služby horských hotelů. Ale z široké nabídky lyžařských středisek a ski-oblastí si vybere opravdu každý!

Lyžování v Evropě je díky Alpám jedinečným zážitkem, který si můžete dopřát hned v několika zemích. Těmi nejznámějšími jsou Itálie, Rakousko, Francie a Švýcarsko, ale lyžování v Alpách je možné také v Německu, Slovinsku a Lichtenštejnsku. Výběr je tedy opravdu široký, záleží pouze na vás, jaké máte představy o své zimní dovolené a podle toho pak přizpůsobit volbu lyžařského střediska. V tomto článku jsme si pro vás připravili přehled pěti nejoblíbenějších lyžařských středisek Alp, které mohou být inspirací při vašem rozhodování, kde letos strávíte svou zimní dovolenou.

Zermatt

Zermatt patří mezi největší chlouby švýcarských Alp a je jedním z nejkrásnějších míst pro vaši zimní dovolenou v Alpách. Nádherná čistá příroda, čerstvý horský vzduch a kvalitní nabídka sjezdovek činí ze Zermattu opravdový ráj zimních sportů. V průběhu celé zimní sezóny jsou zde, díky vysoké nadmořské výšce, výborné sněhové podmínky.

Val di Fiemme

Val di Fiemme je oblíbenou skioblastí nacházející se v italských Alpách. Tato oblast zahrnuje hned několik lyžařských středisek, jako je například Cavalese, Alpe Cermis či Alpe di Pampeago a celkem nabízí 123 výborně upravených sjezdovek. Láká-li vás lyžování v Itálii, Val di Fiemme je rozhodně velmi dobrou volbou! Díky široké nabídce sjezdovek a rozmanitému terénu si zde mohou užívat zimní sporty nejen zkušení lyžaři a snowboardisté, ale také začátečníci.

Val di Fassa

Další ze známých ski-oblastí Itálie je Val di Fassa, které je ideální pro rodinnou zimní dovolenou i pro skvělý výlet s přáteli. Chcete si užívat vynikající podmínky pro lyžování v Itálii a přitom se skvěle pobavit? Pak se vydejte do Val di Fassa v italských Alpách!

Zell am See

Rakouské Alpy jsou považovány za jednu z nejlepších lyžařských destinací Evropy a lyžařské středisko Zell am See je toho důkazem. Sjezdovky různých obtížností, moderní vleky a lanovky, trasy pro běžkaře, kvalitní sněhové podmínky – to vše a ještě mnohem více na vás čeká v rakouském Zell am See!

Zillertal

Lyžařské středisko Zillertal patří mezi nejoblíbenější střediska Tyrolska a disponuje přibližně 91 sjezdovek, z nichž mnohé se nacházejí v nadmořské výšce nad 2 500 metrů. Sjezdovky Zillertalu jsou vhodné pro lyžování, snowboarding i carving a řadu dalších zimních sportů, které si díky kvalitní sněhové pokrývce můžete užívat po celou zimní sezónu.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat