Jednoduché dietní recepty a zdravý stravovací plán

Jak rychle zhubnout? No přece začít držet dietu a cvičit. To asi napadne každého. Názory na to, která dieta je ta nejlepší se hodně různí, ale asi každý, kdo někdy zkoušel zhubnout za pomoci diety, vám potvrdí jednu věc. A to že většina diet je „hnusná“. Díky přesně stanovenému jídelníčku, který vám předepisuje, co můžete jíst a co ne, se většina diet nedá vydržet dlouhou dobu. Proto tolik diet „nefunguje“. Ne že by byly od začátku špatně. Ale díky tomu, že mají takto striktní stravovací plán, nejsou tyto diety dlouhodobě udržitelné. Nefungují tedy dlouhodobě, a jejich efekt se zpravidla nestačí projevit.

Základem nejenom pro zhubnutí, ale hlavně pro udržení štíhlé postavy, je něco jiného. Musíte mít takový stravovací plán, který vás nebude omezovat, a který se vám během pár dní neomrzí. To znamená mít na jídelníčku rozmanité recepty a jídla. Musíte kombinovat různé potraviny. To co jíte, by vám především mělo chutnat. Na jídlo byste se měli těšit a ne být předem otrávení, že můžete sníst jen malou porci a ještě jenom něčeho co vám příliš nechutná.

Vyzkoušejte například tyto jednoduché dietní recepty. Připravit dietní jídlo je možné i tak, že ani nepoznáte, že držíte dietu. Správná dietní jídla jsou zdravá a musí obsahovat vše, co vaše tělo potřebuje. Dieta recepty, která vylučuje z jídelníčku některé potraviny, má smysl jen v některých konkrétních případech a pouze jako krátkodobý hubnoucí program. V žádaném případě se nemůže jednat o něco dlouhodobého.

Cílem, o který byste ve své dietě a hubnutí měl usilovat je stav, kdy jíte to co vám chutná (nebo vám alespoň chutná to co jíte), necítíte se dietou omezováni a netrápí vás pocity hladu. Jen takový stav je totiž dlouhodobě udržitelný. Jen tak budete mít jistotu, že vám vaše postava zůstane přesně taková, jakou byste ji chtěli mít.

Leave a Reply

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat