Slnečné jazerá Senec

Mesto Senec na juhozápade Slovenska, ktoré je od Bratislavy vzdialené iba 25 km, je známym a obľúbeným cieľom letných dovolenkových ciest najmä vďaka ustálenému počasiu a Slnečným jazerám s rozlohou takmer 120 ha.

Ich názov nie je náhodný, pretože Senec s viac ako dvetisíc hodinami priemerného slnečného svitu počas roka patrí k najslnečnejším mestám Slovenska. Okrem kúpania a vodných športov rozľahlý rekreačný areál ponúka výborné možnosti pre letnú rekreáciu, pričom na svoje si prídu milovníci vodných športov, člnkovania i rybolovu. V areáli sa nachádzajú volejbalové ihriská, minigolf, mamutí šach a vodné tobogany. Pre milovníkov tenisu je okrem antukových kurtov pripravená aj miestna tenisová hala, ktorá patrí k najkrajším na Slovensku.

Lákadlom je areál vodných atrakcií  Aquathermal, napojený na senecký vrt termálnej vody. Akvapark ponúka návštevníkom celoročne teplú vodu v 9 bazénoch rôznej teploty a veľkosti.

Slnečné jazerá sú ideálnym miestom pre rodinnú dovolenku s deťmi. Ich prednosťou sú mierne sa zvažujúce trávnaté pláže a priemerná letná teplota vody 25 °C. Hotel Sun**** Senec ponúka rodinám s deťmi okrem atraktívneho ubytovania aj športové vyžitie. V hoteli sa nachádza detský kútik, biliard, stolný futbal, šípky. Samozrejmosťou je wellness centrum a dva bazény. Pre zákazníkov sú pripravené aj pobytové balíky, ktoré majú u návštevníkov každoročne veľký úspech.

Comments are closed