Lyžiarská sezóna na Čertovici v plnom prúde

Vianoce sú za nami a tiež sviatočné lyžovanie. Tento rok je zatiaľ zima dosť premenlivá.  Počkáme však, čo nám ešte prinesie a čím nás prekvapí.

 

Na Čertovici to však vyzerá trošku inak ako na zvyšku Slovenska. I keď je dole plačkanica, vďaka tomu, že Čertovica je dosť vysoko položený horský prechod v Nízkych Tatrách, teplotné zmeny sa tu neprejavia až v takých výkyvoch. Preto je tu stále skvelá lyžovačka. Navyže sú hlavné upravované zjazdovky i umelo zasnežované, aby bolo dostatok snehu i keď nie sú úplne priaznivé podmienky v muldách. Freerideri a milovníci voľných lyžiarskych terénov si prídu na svoje v muldách, z ktorých je upravovaná len jedna.  Okrem všetkých týchto kvalít ski centra Čertovica Vás milo prekvapí i cena lístka, pričom je tu určený i dosť široký región na uplatnenie regionálnej zľavy. Vzhľadom na kapacitu vlekov tu nie je skoro žiadna čakacia doba. Navyše vzhľadom na pestrosť a členitosť zjazdoviek tu má každý lyžiar pocit slobody a priestoru.

 

Lyžovaním to nemusí skončiť. Celá dolina zo Severu je posiata malými dedinkami- Bocami. Keď tadiaľto prechádzate, máte pocit, že ste sa vrátili ďaleko do minulosti, že sa tu zastavil čas minimálne pred 30. rokmi. Malé či veľké drevenice, chatky a domčeky tu vytvárajú idilickú atmosféru.  Človek si tu dokáže načerpať energiu a hlavne si oddýchnuť s pocitom, že je v úplne zabudnutom svete, kde sa zastavil čas. Dovolenka na Čertovici Vám toto všetko umožní!

Comments are closed