Kam na dovolenou do Bulharska?

V Bulharsku naleznete opravdu velkou síť rekreačních středisek. V jakém ale strávit svoji dovolenou? Střediska se od sebe liší hlavně svým charakterem a velikostí. Vy byste si tedy měli vybírat lokalitu, která bude vyhovovat právě vám. Ne pro všechny jsou vhodná velká a rušná centra.

Při výběru vaší dovolené bude hrát velkou roli i množství financí vyčleněných na tento účel. Ani v Bulharsku není žádný velký problém utratit velkou sumu jen za ubytování, najdete zde totiž i velké moderní hotely, které nabízejí bohaté služby pro zbohatlíky.

Zpravidla platí, že na jihu je laciněji a tak sem míří i nejvíce dovolenkářů. Mezi letovisky, která se podobají spíše západnímu stylu, lze počítat třeba Zlaté písky, Slunečné pobřeží či Albenu. Mezi nejvyhledávanější místa českými turisty pak patří Primorsko, Lozenec a Kiten.

Při výběru lokality byste se měli zaměřit i na noční život. Je samozřejmé, že mladí lidé, kteří se ve večerních hodinách chtějí bavit, nevyrazí do střediska, kde je ve večerních hodinách takzvaně mrtvo. Takovéto destinace vyhledává spíše starší klientela, která si chce během své dovolené především odpočinout.

Vybírat můžete jak z drahého, tak i z levného ubytování v pěkně vybavených penzionech a rodinných apartmánech. Pro ty, co mají ještě hlouběji do kapsy, je zde známý kemp Kavaci, který se nachází poblíž Sozopolu nebo kemp Oazis poblíž Lozence.

Ať se rozhodnete pro jakékoli bulharské rekreační středisko, nemusíte se bát, že byste byli někde ošizeni o pláž. Ve všech letoviscích jsou krásné rozlehlé písčité pláže a dokonce i s pozvolným vstupem do vody. Na plážích můžete vyzkoušet některý z mnoha vodních sportů či si zapůjčit loďku a projet si okolí. K Černému moři jezdí také rádi potápěči a milovníci rybolovu.

Při výběru vaší dovolené v Bulharsku se zamyslete nad tím, co od pobytu v této balkánské zemi očekáváte a pak teprve zvolte letovisko. Od tohoto rozhodnutí se bude odvíjet celá vaše dovolená. A vůbec nezáleží na tom, zda se vám ji podaří pořídit s last minute slevou, nebo si ji zajistíte dostatečně dopředu z katalogové nabídky vaší oblíbené cestovní kanceláře.

Comments are closed