Hotel v Jasnej? Čo tak skúsiť Mikulášsku chatu?

Pri vyslovení názvu jedného z najznámejších lyžiarskych stredísk na Slovensku sa väčšine ľudí vybavia spomienky na nádhernú prírodu či rôzne zaujímavé zážitky.

Jasná je horské stredisko, ktoré nájdete v pohorí Nízke Tatry. Jasná patrí do Národného parku Nízke Tatry, čo im podčiarkuje jej dôležitosť.

Jasná je najčastejšie spájaná s jedným z najpopulárnejších slovenských kopcov. Jasná Chopok jednoducho idú k sebe. Chopok patrí k obľúbeným vrchom najmä preto, lebo po dlhý čas ho bolo možné zdolať bez toho, aby človek strávil niekoľko hodín namáhavým výstupom. Na Chopok v minulosti totiž viedli hneď dve lanovky.

Turistický boom v Jasnej

O výstavbe lanovky na Chopok sa začalo uvažovať hneď po skončení druhej svetovej vojny. Lanovka bola naplánovaná do dvoch úsekov. Trasa Koliesko-Luková-Chopok obsahovala 1145 a 1090 metrov dlhé úseky. Prvá časť lanovky bola dokončená v roku 1949, druhá o päť rokov neskôr. V ďalších desaťročiach pribudlo do oblasti Jasnej hneď niekoľko ďalších  lanoviek a vlekov.

Jasná však samozrejme nie je iba o lanovkách. Najmä v posledných rokoch začínajú v Jasnej pribúdať nové moderné služby, ktoré ponúkajú množstvo rôznych aktivít. Vybrať si môžete z adrenalínových zážitkov, ako je napríklad bobová dráha, či ponoriť sa do tajov nádherných jaskýň.

Ubytovanie v Jasnej

Ubytovanie Jasná je pohodlné. Vybrať si môžete z mnohých hotelov a iných ubytovacích zariadení rôznej kvality. Ak hľadáte hotel Jasná alebo hotel Demänovská dolina, skúste populárnu Mikulášsku chatu.

Mikulášska chata vám ponúka moderne zariadené 2-postelové izby, do ktorých je navyše možné umiestniť aj prístelku. Na každej izbe nájdete telefón, satelitnú TV, rádio a samostatné sociálne zariadenie so sprchou.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat