Vyplatí se jet na lyže do Francie autem nebo autobusem?

Které lyžařské středisko nebo zimní areál ve Francii je ten nejlepší? Vyplatí se na lyže do Francie vyrazit spíše autem, po vlastní ose, nebo je lepší dát přednost cestovní kanceláře a hromadné dopravě autobusem?

Osobně jsem byl na lyžích ve Francii již několikrát. Lyžování Francie = to je podle mě to úplně nejlepší lyžování. S tím co mohou nabídnout české hory, se to myslím vůbec nedá srovnávat. Asi to jediné co bych si při zimní dovolené na lyžích ve Francii, dokázal odpustit je ta dlouhá cesta. Přece jen to je něco přes tisíc kilometrů.

Auto vs. autobus

Mám zkušenost jak s cestování kanceláří a dopravou autobusem, tak i jen s partou kamarádů ve vlastním autě. Oboje má svoje pro i proti. Hlavní výhoda cesty autem je to, že si můžete vyrazit, kdy chcete, nemusíte se mačkat v plném autobuse. Je to prostě pohodlnější. Na druhou stranu, pokud vás ve skupině nebude více řidičů a pokud jako já budete muset odřídit skoro celou cestu, tak počítejte s tím, že si minimálně první dne na lyžích ve Francii moc neužijete, než se vzpamatujete z té dlouhé cesty.

Počasí v Tignes = nádherné lyžování

Pokud zvažujete, do kterého střediska vyrazit, já osobně bych vám určitě doporučil Tignes. Je to moje nejoblíbenější místo na lyžování ve Francii. Díky tomu, že je poměrně vysoko (lyžuje se v rozmezí 2100 – 3500 metrů nad mořem) je to fakt neuvěřitelný zážitek. Zvlášť když se počasí v Tignes vydaří, tak se vrátíte po týdnu na lyžích opálení, jako při letní dovolené. Jsou tam nádherné sjezdovky a nádherná příroda.

Tignes ale určitě není to jediné místo ve Francii, kde se vyplatí strávit zimní dovolenou. Popravdě, i když jsem už vyzkoušel několik různých areálů, ještě jsem ve Francii nenarazil na místo, o kterém bych mohl prohlásit „tam určitě nejezděte, nestojí to za to“. Jsou prostě jen místa, kam se chcete vracet častěji a jiná zase stačí navštívit jen jednou nebo dvakrát.

Comments are closed