Dovolená v Portugalsku

Portugalsko leží na Pyrenejském poloostrově a je to nejzápadnější stát v Evropě. Není to nijak obrovská země co se rozlohy týče, ale díky historickým památkám a přírodním krásám sem míří každý rok tisíce turistů, aby zde prožili příjemnou dovolenou. Z nabídky zájezdů last minute, které směřují právě do Portugalska, si vybere určitě každý.

V Portugalsku žije okolo 10 a půl miliónů obyvatel, což je podobné jako u nás. Hlavním městem je Lisabon, který je z jedné strany obklopen hradem a z druhé řekou. Nejnavštěvovanější částí města je Baixa. Je to spleť 20 ulic, které jsou pravidelně pravoúhlé. Návštěvníci zde také míří na rozhlednu, z které je pěkný výhled na starý architektonický styl zdejších domů.

Dalším větším městem Portugalska je Porto. Pláže byste zde hledali marně, ale uchvátí vás svými památkami. Mísí se zde architektura stylu barokního a klasicismu a je tu docela dost kostelů. Nejzajímavější částí Porta je určitě Vila Nova de Gaia, která se vryla do paměti návštěvníků svými skladišti portského vína.

V době zámořských objevů bývalo Portugalsko největší námořní mocností. K jeho nejvzácnějším památkám patří kláštery, pevnosti a středověké hrady. Nejvíce turistů lákají klášter Panny Marie ve městě Alcobaca, hrad ve městě Tomar postavený r. 1160 a klášter Batalha. Dále pak vinařská oblast Alto Douro, kde se pěstuje již zmiňované portské víno.

Nejjižnější oblast v Portugalsku se jmenuje Algarve. Sem míří turisté hlavně kvůli dovolené strávené koupáním. Pobřeží tvoří vysoké útesy a je tu také nejtepleji. Last minute dovolená v Portugalsku uspokojí i ty nejnáročnější klienty.

Comments are closed