Dovolená u Středozemního moře

Letní dovolená pomalu a jistě končí, stále však je možné si léto prodloužit někde u Středozemního moře. Kam tedy ještě letos vyrazit? Mezi oblíbenými destinacemi najdete Řecko, Tunisko, samozřejmě Itálie, Chorvatsko. V posledních letech se stále více prosazuje Turecko.

Turecko je země, která ještě donedávna měla velkou snahu zařadit se mezi státy EU. S rostoucí ekonomikou a zájmem turistů, roste i samotná kvalita služeb. K nejkrásnějším tureckým oblastem patří Belek, nedaleko města Aspendos. Oblast je zaslíbená golfu. Mezi další úžasná místa patří např. Kemer. Letoviska Antalya – LARA, Side či Alanya patří také k turisticky oblíbeným.

Řecko je zemí, která má opravdu hodně, hodně dlouhé pobřeží – přes 15 000 km. Když Řekové počítali své pláže, došli k číslu 1 348. Takže určitě si lze vybrat. K dispozici jsou kamenité pláže, i písečné vč. tmavé písečné pláže. Nejznámější a vyhlášené pláže Řecka:

  • Agios Stefanos na Korfu – půlkilometru dlouhá písečná pláž
  • Navagio na Zakynthosu – pláž s bílým pískem je častým cílem fotografů. Pláž je přístupná pouze lodí
  • Porto Katsiki na ostrově Lefkada – pláž poměrně často se umisťuje mezi nejlepšími plážemi světa

Nyní opustíme Řecko a vydáme se do Itálie. Itálie patří k velice oblíbeným destinacím Čechů. Které pláže Itálie jsou ty nejlepší? Mezi ty nejlepší patří např. ty v Grottammare a San Benedettu na Palmové riviéře.

  • Poloostrov Gargáno u města Vieste
  • San Montano na ostrově Ischia
  • Pláže u Capo Vaticano

Itálie nabízí spoustu jiných pláži o kterých jsme nehovořili – vynechali jsme Sardinii, Sicílii, kde najdete také spoustu krásných pláží.

Ať už máte rádi Itálie, Řecko či Turecko, svou dovolenou si můžete vybrat např. na serveru dovolena-k-mori.cz, kde naleznete zájezdy mnoha cestovních kanceláří na jednom místě. Zájezdy si lze vyfiltrovat i na mapě, takže rovnou vidíte, kam vás nalezený zájezd přivede.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat