Dovolená v Egyptě

Pomalu přichází čas letních dovolených a pro spoustu turistů to znamená rozhodnout, se kam letos vyrazit za odpočinkem. Jednou z nejoblíbenějších destinací je Egypt. Díky subtropickému klimatu, který zde panuje, je výhodou, že na dovolenou do Egypta můžete vyrazit i v zimních měsících a přesto se ohřejete. Vody Rudého moře mají příjemnou teplotu po celý rok.

Egypt láká především milovníky potápění a památek. Úžasné potápěčské lokality, jako je například Blue Hole v Dahabu, ve vás zanechají překrásné vzpomínky ještě dlouho po návratu z dovolené. Je v celku jedno, které egyptské letovisko zvolíte. Každé je připraveno na každoroční nápor návštěvníků. Zdejší hotely jsou moderní a pokud nechcete dovolenou trávit jen na hotelové pláži, ale chcete třeba vyrážet na různé výlety, nemusíte si ani vybírat z těch nejluxusnějších.

Hurghada je bezpochyby nejnavštěvovanější a největší egyptské letovisko. Toto bývalé rybářské městečko nabízí svým návštěvníkům dlouhé písečné pláže, korálové útesy a je též dobrým výchozím bodem při cestě za poznáním Káhiry či Luxoru. Podnebí v Hurghadě můžeme rozdělit na suché a horké (květen až září) a teplé s vlhkým vzduchem (říjen až duben). Teploty zde šplhají mnohdy přes 40 °C a proto je dobré mít sebou opalovací krém s vysokým UV faktorem.

Na druhém místě oblíbenosti u turistů je Sharm el Sheikh. Toto letovisko se nachází na jižním cípu Sinajského poloostrova. Svůj věhlas si drží hlavně kvůli podmořskému světu. Národní park Ras Mohamed je jednou z vyhlášených lokalit pro potápění. Je rozdělen na 2 části, mořskou a pevninskou. A v té mořské můžete pozorovat velké žraloky, barakudy, manty obrovské či želvy.

V Marsa Alam se zase můžete těšit na překrásné přírodní scenérie, ale především na klidnou dovolenou strávenou na nepřeplněných plážích a bez většího ruchu. V centru města je několik supermarketů, ale jinak je velmi malé. Jako v ostatních egyptských letoviscích, i v Marsa Alam je pestrá nabídka pro potápěče. Brothers Island, Sataya či potápění k vrakům lodí na ostrově Zabargat je jen malý výčet potápěčských lokalit.

Posledním často zmiňovaným letoviskem je Taba. Toto město leží na pobřeží Akabského zálivu a hraničí s Izraelem. Patří k nejluxusnějším letoviskům a přesto zde nenajdete přeplněné pláže. Je perfektním výchozím bodem pro výlety do okolního Jordánska nebo Izraele.

Dovolená v Egyptě může být odpočinková, adrenalinová, ale také poznávací. Německé cestovní kanceláře si zařadili Egypt do své nabídky již dávno. Výhodou zájezdu s Němci může být fakt, že při včasném výběru můžete ušetřit i nějaké penízky. Tak neváhejte a podívejte se, co všechno Egypt nabízí.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat