V domě bývala tiskárna, dnes je plný slunce

 

Pro fungující rodinné bydlení byl dům, v němž byla původně tiskárna, rekonstruován v 70. letech minulého století, ke konečné fázi, v níž se dělala půdní vestavba a zateplila fasáda, došlo v loňském roce. Na všech proměnách se podílel Atelier Polách & Bravenec, s. r. o.

Předchozí stavební úpravy sledovaly zejména otevření obytných místností do zahrady a na terasu s jižní orientací, osazovala se velká okna, řešil přesah střechy, sloužící jako slunolam v letních měsících.

Dům je zařízen nadčasově

V domě nenajdete módní výstřelky ani krátkodobé trendy. Spousta zásahů je dělána podle vlastních návrhů majitelů, materiálové řešení povrchových úprav, barev a nábytku potvrzuje snahu vytvořit čisté, nadčasové a neokoukané prostředí pro bydlení čtyřčlenné aktivní rodiny. Podlahy v komunikacích, obytné části a kuchyni jsou ze smrkového masivu, a i když právě v kuchyni provoz zanechal na měkké podlaze nějaký ten šrám, působí to přirozeně. Dřevo doplňují v domě koberce a slinutá dlažba.

Celkovou barevnou pohodu v místnostech plných světla dotváří provedení interiéru v kombinaci světlé béžové barvy a přírodních dřevěných dýh. Vzácně, na rozdíl od mnoha jiných domácností, v tomto domě najdete i obrazy, které dolaďují barevnou atmosféru.

V místnostech se přiznávají nosné stropní trámy, najdete tu funkční a velmi používaná repasovaná kamna Meteor, bezhlavě se určitě nerušilo ani při stavebních úpravách, ani při řešení výbavy interiéru.

Více se múžete dočíst v celém článku V domě bývala tiskárna, dnes je plný slunce. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Stavba a rekonstrukce.

Leave a Reply