Účinné materiály pro novostavby – sádrokartony, plastová okna

Přemýšlíte o stavbě domku svépomocí? Pak kromě cihel, malty a dalšího stavebního materiálu budete jistě potřebovat i sítě k lešení, sádrokarton do interiéru, okna, dveře a mnoho dalšího.

Firma Pama – Miroslav Pecháč nabízí kromě plachet i několik druhů sítí. Na stavbu využijete sítě na lešení, které zabrání pádu osob z lešení, dále zranění lidí, kteří kolem lešení procházejí, či škodám na majetku – na autech apod., které se v blízkosti stavby mohou nacházet. Plní také funkci dočasného stínění a krytí, které například ochrání vysychání omítek. Tyto sítě jsou vyrobeny z HDPE vláken zelené nebo modré barvy. Na konstrukci lešení se připevňují pomocí ok utkaných po okrajích. Gramáž síťoviny je 75g/m2.

Dále v nabídce této firmy najdete také stínící sítě na ploty a tenisové kurty, které jsou stabilizovány proti UV záření, a průmyslové krycí sítě, které slouží například pro přikrytí zeminy či písku především na dopravních prostředcích – zabraňují odfouknutí materiálu z korby auta či kontejneru.

Dalším produktem, který jistě využijete, jsou sádrokartony. Velkou výhodou sádrokartonu je jeho jednoduchost a účinnost. Sádrokarton lze lehce přizpůsobit nejrůznějším podmínkám a nerovnostem. Svou jednoduchostí tak poskytuje i rychlé realizace a především velmi snadné zpracování. Sádrokartony jsou velmi snadné na svou údržbu, případně na opravy, mají nízkou hmotnost a seženete je za velmi příznivé ceny. Jsou vhodné také na požární ochranu budov, na zateplení a zvukovou izolaci.

Neméně důležité na úsporu energie jsou také plastová okna, zejména ty, které jsou vyrobeny z houževnatého PVC (PVC-U). Tento materiál patří v současné době mezi nejrozšířenější v ČR, jeho tržní podíl činí více než 60%. Výhodou plastových oken je poměrně nízká cena v porovnání s okny hliníkovými nebo dřevěnými eurookny, zdánlivě jednodušší, částečně automatická technologie výroby, široké spektrum využití plastových oken (rodinné domy, panelové domy, školy, nemocnice, administrativní budovy) a také minimální nároky na údržbu, protože se nemusí se natírat.

Comments are closed