PODLAHOVÉ KÚRENIE

V modernom svete hospodárskych a finančných kríz, ktoré spôsobujú zvyšovanie cien je čím ďalej tým ťažšie žiť. Mnoho domácností sa snaží ušetriť čo najviac úspor a hľadá rôzne spôsoby, ako prežiť tieto ťažké časy.
Mladé páry, ktoré si zakladajú svoje rodiny a investujú do výstavby svojho nového príbytku, využívajú moderné spôsoby šetrenia peňazí, prostredníctvom ktorých dokážu žiť ekologicky a lacnejšie.

Vysoko vyhľadávané plastové okná, solárne kolektory či zateplenie stavby sú skvelým riešením ako ušetriť na energiách a odstrániť nadmerný úbytok finančných prostriedkov.
Jedným z týchto riešení je aj podlahové kúrenie. Mnoho ľudí si určite povie, že je to drahé plytvanie tepla, ktoré pôsobí len ako luxusné zohrievanie nôh. Opak je však pravdou. Podlahové kúrenie v prvom rade šetrí Vaše úspory, pretože kúrenie neprekuruje Vaše izby.

Na rozdiel od klasických radiátorov zohreje podstatne väčšiu plochu na teplotu, ktorú si sami nastavíte. Teplo z podlahového kúrenia sa sústredí pri zemi, o málo chladnejšie je zase pod stropom. Radiátory fungujú úplne opačne. Zohriaty vzduch letí nahor a nohy ostávajú v chlade. Takéto vykurovanie je však vhodné hlavne pre domy s nízkymi tepelnými stratami.

Pre podlahové kúrenie je dôležité hlavne množstvo a priemer položenej trubky. Čím je hustejšie, tým je podlaha rovnomernejšie vyhriata.

Takýto typ vykurovania je vhodný aj pre Vaše zdravie. Správne navrhnuté a zmontované kúrenie zabraňuje víreniu prachu a alergénov, pričom nevzniká nadmerné prúdenie vzduchu spôsobené nerovnomerným ohrievaním vzduchu. Zabraňuje vzniku vlhkosti a následnej tvorbe rôznych typov plesní a roztočov spôsobujúcich alergiu.

Ak teda hľadáte ďalší vhodný spôsob, ako ušetriť na energiách Vášho nového domčeka, využite jedinečnú možnosť realizácie podlahového vykurovania.

Comments are closed

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain