Pracovní židle do kanceláře

Výběr pracovní židle do kanceláře je velmi složitá záležitost. Na jedné straně stojí požadavek většiny firem na nízkou cenu, na straně druhé kvalita pracovního prostředí zaměstnance, která přímo ovlivňuje jeho výkony. Výběr pracovní židle do kanceláře nakonec vždy stojí někde mezi těmito dvěma požadavky.

Co by se nemělo při výběru pracovní židle podcenit?

Protože na pracovní židli trávíme téměř celý den, tak mezi nejdůležitější požadavky patří možnost správného nastavení židle. Židle by vždy měla být vybavena synchronní mechanikou, která zajistí správnou polohu těla při sezení. Mezi další parametry, na které je nutné vzít zřetel je výškové nastavení sedáku v dostatečném rozsahu, nastavení bederní opěrky a nastavení výšky sedáku.

Mezi další oblíbené možnosti nastavení kancelářské židle patří stavitelné područky, podhlavník a hloubka sedáku. Nejedná se však o nejdůležitější parametry a lze se bez nich na pracovní židli obejít.

Při výběru židle do kanceláře dbáme také na kvalitu polstrování. Jednak rychle ošoupaná látka nepůsobí hezky a prosezené polstrování zhorší správné rozložení váhy mezi celou sedací plochu, což zapříčiní horší pohodlí a rychlejší únavu.

Pokud shrneme tedy nároky kladené na kancelářské židle, vždy se zaměstnancům i firmám vyplatí vybrat lepší židle, což se všem vrátí v podobě lepšího zdraví i v lepších pracovních výkonech.

Comments are closed