Myslete ekologicky, myslete sami na sebe!

Vliv prostředí, ve kterém žijeme, je obecně na kvalitu našeho zdraví a života nesporný a bylo o něm mnoho napsáno. Málokdo z nás si ovšem uvědomuje, že podle toho bychom se k němu měli také chovat. Člověk je součástí přírody a ať chce, nebo ne, není schopen bez ní žít. Pokud si tedy přejeme kvalitně prožít svůj život, je potřeba přírodu chránit. Naše zodpovědné chování při běžném úklidu domácnosti či zahrady je přitom jedním z faktorů, který má na zdraví přírody nebývalý vliv. Každý z nás přitom může přispět k uchování životního prostředí svým zodpovědným chováním a používáním výrobků šetrných k životnímu prostředí.

Kvalitní úklidová technika = úspora energie, vody a peněz

Při úklidu domácnosti bychom měli dávat pozor především na množství spotřebované vody a energie. Používání horké vody bychom měli omezit pouze pro případy, kdy je to nezbytně nutné. Energii i vodu uspoří především používání kvalitní úklidové techniky, která nám úklid navíc výrazně ulehčí a ušetří náš čas. Dlouhodobě pak i rodinné finance.

Mezi úklidovou technikou dnes najdeme například stroje, které se mohou pochlubit systémem oběhu vody, nebo její regulací. Velkými pomocníky při úklidu, kteří dokáží šetrně hospodařit s vodou, jsou například vysokotlaké čističe. V mnoha oblastech používání dokáží tyto inovativní stroje oproti běžným metodám čištění ušetřit až 80% vody

Co se pak úspory energie týká, skvělou inovaci mezi domácí úklidovou technikou představují robotické vysavače, které oproti moderním vysavačům spotřebují podstatně méně elektrické energie a jsou výrazně tišší. Proud můžeme ušetřit i vysáváním s nižším sacím výkonem, které má minimální dopady na čistící výkon. Pokud preferujete klasické vysavače, dbejte pak na používání správných nástavců.

Úklid bez chemie je možný

Chemikálie, které používáme k úklidu obsahují tenzidy, které v nemalé míře zatěžují životní prostředí. Existují ovšem produkty, které jsou vyrobeny z tenzidů, které se dají snadno biologicky odbourat. Při výběru čisticích prostředků se tedy nezapomeňte informovat o jejich šetrnosti k přírodě.

Pokud byste se používání chemikálií při úklidu chtěli úplně vyhnout, máme pro vás tip v podobě parního čištění. Moderní parní čističe a vysavače umožňují ekologické čištění bez používání zatěžujících chemických prostředků, čímž se nevytváří žádné odpadní vody, které je nutné čistit.

Stroje jsou navíc velmi úsporné ve spotřebě vody – z 1l vody se vytvoří 1.700 l páry; toto množství páry je postačující pro kompletní vyčištění malého bytu. Úspora vody nastává také díky delším intervalům čištění, které vznikají díky nižšímu znovuzašpinění povrchů.
Přístroje vyžadují jen krátkou fázi zahřívání, čímž spoří energii a navíc jsou rychle připravené pro práci.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat