Krby a kamna s výměníkem

Funkční a oblíbené krby a kamna

Krby a kamna patří k jedinečným, ale také funkčním prvkům současných interiérů. Lidé si pořizují krby i kamna z různých důvodů a vybírají si je hlavně podle vlastních představ a potřeb. K hlavním kladům těchto topidel bezpochyby patří jejich propracovaná výhřevnost, která dokáže zabezpečit vytopení i velkých interiérů nebo celých objektů.

Krby a kamna v interiérech

Velmi oblíbené krby se pyšní i jinými přednostmi, než jen výhřevností. Mezi hlavní lákadla například patří zvuk praskajícího dřeva a pohled na spalující se otop, který působí velimi jedinečně. Téměř stejný požitek vám dokáží poskytnout i designová kamna, která se liší pouze svým vzhledem a zpracováním.

Krby s výměníkem

Poměrně novodobým řešením vytápění jsou krby s výměníkem, které uživatelům nabízí mnohem víc, než sálavé krby. V současné době jsou pro svou dokonalost nejvyhledávanější variantou teplovzdušné krby. Díky speciální konstrukci a systému vzduchových kanálků, je možné plně využít velké množství vyprodukovaného tepla. Částí tohoto celku jsou mřížky, přes které se horký vzduch vhání do vytápěných prostor. Tento jedinečný systém je velmi podobný s jiným řešením, které se většinou používá pro vytápění celých rodinných domů. Jedná se o moderní teplovodní krby. Jejich jádro tvoří krbové vložky s výměníkem, které přenášejí teplo z topeniště do vody kolující v běžném otopném systému. Výměník zajišťuje rozvod tepla po objektu, od krbu až po radiátory nebo konvektory.

Krbová kamna

Z pohledu výsledného vzhledu, je možné použít i další praktickou možnost, kterou prezentují krbová kamna. Zásadně se odlišují samozřejmě svým vzhledem a zpracováním. Kromě toho je jejich další výhodou také dokonale propracovaná instalace. Krbová kamna lze nainstalovat jednodušeji a rychleji, než obvyklé obestavěné krbové vložky nebo zděná kamna. Moderní kamna lze rozdělit podle použitého paliva, mezi které patří dřevěná polena, uhlí a pelety. Preferovány jsou především pelety a to díky praktickému zásobníku na tento druh biomasy, které jsou do ohně vkládány postupně a automaticky. Díky zmíněných předností se krbová kamna stala skvělým doplňkem obydlí.

Kamna s výměníkem

Další variantou vytápění vhodnou pro rozvod tepla po objektech, který je realizován opět s pomocí dostatečného výměníku, jsou kamna s výměníkem. Tato kamna s výměníkem umí stejně jako klasické krby s výměníkem rozvést teplo z kamen po rodinném domě teplovodním nebo teplovzdušným způsobem vytápění. Tento princip je opět zajištěn prostřednictvím výměníku tepla.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat