Izolačné trojsklo pre pasívne domy

Aj vy veľmi dobre viete, že tri je viac ako dva. Jednoduchá matematika. Na človeka však takéto čísla pôsobia doslova zázračne. Izolačné trojsklo je z pohľadu marketingu lepšie ako izolačné dvojsklo. Jednoducho sa to lepšie predáva.  V žiadnom prípade sa však nejedná iba o nezmyselný reklamný trik.

Pozrieme sa podrobnejšie na to, čo to vlastne to izolačné trojsklo je. Ako asi už tušíte, pozostáva z troch skiel. Medzi sklami sa nachádzajú dve medzery, ktoré sú z pohľadu izolácie veľmi dôležité. Tieto medzery nie sú plnené obyčajným vzduchom, keďže vzduch nie je veľmi dobrý izolant. Do medzier medzi sklami sa umiestňuje argón, čo je vzácny plyn, ktorý má vynikajúce izolačné vlastnosti. Izolačné dvojsklá mali iba jednu argónovú vrstvu. Izolačné trojsklá majú takéto vrstvy hneď dve. Tento rozdiel dokáže výrazne zvýšiť účinnosť okna.Preto sa používajú ako okná pre pasívne domy nielen na Slovensku, ale po celej Európe.

Izolačné sklo je veľmi dôležité z pohľadu energetickej účinnosti budov. V dnešnej dobe vysokých cien energií je tepelná izolácia bývania nevyhnutnosťou. Okná pre pasívne domy sú spravidla najkvalitnejšie, ale aj najdrahšie. Izolačné trojsklo cena je prirodzene vyššia ako pri izolačných dvojsklách.

Hliníkové okná a dvere či drevohliníkové okná takisto môžu využívať izolačné trojsklo. Izolačné sklo je prakticky nezávislé od rámu, do ktorého bude osadené. Netreba však zabúdať na kvalitné tmelenie.

Comments are closed