Titánový riad. Ako sa vyrába?

Nielen použitý materiál, ale aj technológia výroby má veľký podiel na tom, že sú kuchynské riady, vyrobené z titánu, také kvalitné a odolné. Zaujíma Vás, ako sa vlastne titánový riad vyrába a vďaka čomu dosahuje svoje vynikajúce vlastnosti?

Kvalitný materiál a zaručené postupy

Nie všetky riady, ktoré ich výrobcovia alebo predajcovia označujú ako titánové, sú skutočne kvalitné. Výrobou naozaj kvalitných originálnych titánových riadov sa zaoberajú viaceré osvedčené a dnes už svetoznáme firmy, ktoré majú v tejto oblasti dlhoročnú tradíciu.

Jednou z nich je i nemecká firma Gerti Gundel. Ich hrnce sú vyrábané špeciálnym spôsobom. Každý kus sa môže pýšiť zákazkovou ručnou výrobou. Veľmi dôležitá je tu najmä povrchová vrstva hrncov. Na základný materiál hrnca sa nanáša hneď niekoľko povrchových vrstiev. Tieto vrstvy obsahujú zmes oxidu titaničitého, ktorý je formovaný pri 4000 až 10 000 stupňoch Celzia. A práve vďaka tejto vrstve má titánový riad naozaj úžasné vlastnosti, ktorými sú najmä nepriľnavosť, odolnosť, tvrdosť a trvanlivosť.

Takýto spôsob výroby tiež zaručuje, že sú titánové riady takmer rovnako tvrdé, ako diamanty. Na stupnici tvrdosti dosahujú deviatku, kým diamanty majú tvrdosť 10. Myslíte si, že takýto hrniec dokážete zničiť? Zrejme nie…

Ďalšou, mimoriadne kvalitnou nemeckou firmou, ktorá má dlhoročné skúsenosti s výrobou titánových hrncov, je firma Harecker. Ich výrobky podliehajú pravidelnej kontrole akosti a aj vďaka tomu dosahujú svoju úroveň. A to nielen samotné telo hrnca, ale i všetky jeho komponenty. Napriek tomu, že sú titánové hrnce a panvice absolútne nepriľnavé, pri ich výrobe sa nepoužíva teflón, ale kvalitná zmes titánu, ktorá zaručuje vynikajúce vlastnosti. Okrem spomínanej nepriľnavosti je ich dôležitou vlastnosťou tiež akutermické dno. Čo to znamená?

Titánové hrnce odolávajú aj veľmi vysokým teplotám, pričom tepelnú energiu dokonale absorbujú. Vďaka tomu energia neuniká do okolia a výsledkom je tiež jej úspora.

Jednoduchá údržba, dlhá životnosť, ľahká manipulácia, úspora energie, zdravé varenie bez tuku, špeciálna povrchová úprava a tiež perfektný vzhľad. Viac sa od hrnca azda ani nedá očakávať.

Comments are closed