Oblíbené laminátové podlahy do každého interiéru

Laminátové podlahy v široké škále dekorů

Moderní laminátové podlahy se v dnešní době staly velmi žádanými typy podlahové krytiny. Spojují v sobě krásu s poměrně snadným nainstalováním. Laminátové podlahy jsou vyráběny převážně z dřevěných materiálů. Hlavním nosným materiálem je MDF, HDF nebo výjimečně jemná dřevovláknitá deska. Široká škála dekorů uspokojí každého uživatele laminátové podlahy. Vybrat si můžete klasický dřevěný vzor i nejrůznější barevné variace.

Proč jsou v interiérech laminátové podlahy tak oblíbené? Klíčem úspěchu je jejich propracovaná konstrukce. Jako u všech ostatních vícevrstvých podlah, tvoří i tyto podlahy protitahová vrstva. Svrchní vrstva – nášlapná s libovolným vzorem, je tvořena potištěným papírem, napuštěným teplem tvrzenými pryskyřicemi a překrytým ochrannou vrstvou. Výrobci laminátových podlah zajišťují trvanlivost výrobku, který při správné údržbě vydrží mnoho let.

Podlahářství Ekomplex

Laminátové podlahy lze instalovat jako plovoucí nebo i lepené podlahy. Podlahářství Ekomplex nabízí prodej a provádí pokládání laminátových podlah v ČR. Podlaháři vám poradí ve správném výběru vyhovujícího materiálu a také vás seznámí se způsobem péče a údržby laminátové podlahy, aby dlouhá léta vydržela krásná a plně funkční.

Lepené nebo plovoucí laminátové podlahy

Hlavním důvodem, proč si asi vyberete právě laminátovou podlahu, bude nejspíše možnost její instalace prakticky v jakémkoli interiéru. Vypadají dobře v v různých částech domácnosti – v obývacím pokoji, kuchyni, hale nebo ložnici. Laminátové podlahy se mohou lepit celoplošně, ale většinou se jedná o položení tzv. plovoucí. Laminátové plovoucí podlahy jsou většinou opatřeny speciálními zaklapávacími zámky. Instalace plovoucí laminátové podlahy není příliš složitá, ale je důležité mít řádně připravený a očištěný podklad. Pokud veškeré výhody laminátových podlah chcete využívat, oslovte zručné podlaháře, kteří různým typům podlah a jejich pokládání rozumí. Podlaháři Ekomplex vám odborně pomohou s výběrem vhodné laminátové podlahy, s její profesionální pokládkou a ošetřováním. Svrchní část laminátové podlahy – pohledová, je tvořena jakkoli potištěným papírem. Můžete si vybrat mnoho vzorů, například vzhled dřevěné podlahy, bambusu, korku nebo kamene. Laminátové podlahy se velmi snadno udržují a to se stane asi hlavním kritériem při jejich výběru.

Ošetřování laminátových podlah

I když jsou plovoucí laminátové podlahy celkem robustní, měli by jste se vyvarovat jejich přílišnému namáčení vodou, aby vám vaše podlaha vydržela jako nová co nejdéle. Mnoho vlhka totiž laminát zvlní. Většina podlah má již povrch speciálně ošetřen, aby nepřitahovaly prach. Podle znečištění a potřeby se použijte vlhký mop nebo hadr a čistící prostředky určené na laminátové podlahy.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat