Dekor do koupelny. Ano, nebo ne?

Výběr obkladů do koupelny je velmi zavazující krok. Obložené stěny totiž nepřevlékneme tak snadno, jako třeba snímatelný potah pohovky.

Obklady s líbivými květinami

Velké množství značek obkladů nabízí kolekce, které jsou zdobeny květinovými motivy. Celá typová řada obkladů většinou vždy obsahuje jednobarevné kusy i nášlapnou dlažbu, dále kusy s květinovým motivem a listely pro horizontální a také vertikální použití. Někdy je součástí kolekce i mozaika ve stejné barvě a materiálu. Velké množství lidí si bohužel myslí, že ideální je kombinovat všechny prvky z kolekce, což je chyba. Výrobce předpokládal, že použijete jednu barvu a doplníte ji jedním zvoleným motivem, který obsahuje květinový dekor.

Kde výrazné obklady (ne)použít

Takový výrazný obklad působí elegantně například v jednom souvislém pásu, který není rušen zrcadlem nebo jiným zařizovacím předmětem. Pokud využijete všechny prvky kolekce, jednak to zmenší prostor koupelny a také vznikne takový tvarový a barevný chaos, že budete mít co dělat, abyste rozeznali, kde na vaně stojí šampón. Není třeba podotýkat, že za půl roku budete své „koupelnové květy“ vyloženě nesnášet.

Geometrie

Více se múžete dočíst v celém článku Dekor do koupelny. Ano, nebo ne?. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Koupelny.

Leave a Reply