Proč si zřizovat povinné ručení

Provoz ve větších městech, ale i mimo ně dramaticky houstne. Každodenní stres, nedostatek spánku a jiné negativní faktory nás tak nutí dělat chyby. Každý řidič tak může způsobit dopravní nehodu. Pokud nemá uzavřené platné havarijní pojištění, musí si škodu na svém vozidle uhradit na vlastní náklady. Při cenách autodílů a servisů se tak lehkým „ťukancem“ můžete připravit i o několik desítek tisíc.

Havarijní pojištění kryje škody na vozidle způsobené Vámi. Některé pojistky mají navíc možnost rozšíření i o pojištění proti odcizení vozidla či pojištění zavazadel ve voze.

Jaké parametry jsou pro mne u pojistky důležité?

Pro každého z nás je vhodná jiná pojistka. Řidič, který často projíždí úseky s výskytem zvěře bude hledat pojistku s připojištěním, které bude krýt škody v případě srážky se zvěří. Jsou však jisté parametry pojistky, které jsou shodné pro většinu pojistek. Prvním z nich je spoluúčast. Ta se udává v procentech a je v rozmezí 5 – 15%. Čím vyšší je spoluúčast, tím levnější bývá pojistka samotná. V případě nehody však počítejte s tím, že poměrná část Vám bude z plnění odečtena. Dalšími parametry, na které se při výběru zaměřte jsou doplňkové služby, jako je například bezplatný výjezd asistenční služby, odtah apod.

Na pobíhání po pojišťovnách nemám čas

V tom případě využijte bezplatného online nástroje havarijní pojištění srovnání. Ušetříte tak spousty času. Nejprve budete vyzváni k vyplnění základních údajů o Vás a o Vašem vozidle, které chcete pojistit. V dalším kroku Vám již systém nabídne přehledně seřazené nabídky, které budou na míru Vám i Vašemu vozidlu.

Celé vyřízení havarijního pojištění je otázkou několika málo minut. Nástroj havarijní pojištění kalkulačka doposud řidičům ušetřil nemalé finanční prostředky. Jediné, co k tomu potřebujete je přístup k internetu, zhruba 5 minut času a technický průkaz od vozidla. V tom naleznete důležité informace o Vašem vozidle.

Comments are closed