Povinné ručení – kde ještě ušetřit na provozu Vašeho automobilu?

Pohonné hmoty jsou u nás, ale i v okolních zemích stále dražší a vy přemýšlíte, kde ještě ušetřit na provozu Vašeho automobilu? Zkuste to porovnáním nabídek povinného ručení on-line nástrojem povinné ručení porovnání. Během několika minut dostanete nabídky jednotlivých pojišťoven seřazené dle cen. Výhodou online srovnání povinného ručení je především rychlost a přehlednost.

Výběr pojistky Vám na míru

Povinné ručení porovnání Vám navíc vrátí pouze pojistky připravené Vám na míru. Před samotným hledáním je totiž velmi důležité správně vyplnit Vaše osobní údaje a informace o vašem vozidle, jako je například výkon, značka, hmotnost atd. Pro vyplnění formuláře doporučujeme využít technický průkaz vozidla, kde jsou zaznamenány veškeré potřebné informace o vozidle. Každá z pojišťoven totiž vypočítává výslednou cenu povinného ručení dle jiných parametrů.

Povinné ručení je ze zákona o provozu na pozemních komunikacích povinné a kryje škody způsobené na majetku a zdraví dalších osob. V případě dopravní nehody, kdy například způsobíte škodu na vozidle jiného účastníka nehody, tuto škodu Vaše pojišťovna uhradí. To samé platí i naopak. Pokud je Vám dalším účastníkem provozu způsobena škoda na majetku, nebo na zdraví, je Vám vyplacena z pojistky viníka.

Úspora na povinném ručení

A kolik vlastně může činit Vaše úspora při změně pojišťovny poskytující povinné ručení? To je závislé především na výši ceny Vaší stávající pojistky. Obecně se však dá říci, že pokud jste momentálně pojištěni nevýhodně, můžete ušetřit i několik tisíc korun ročně. Když vezmete v úvahu rychlost, s jakou je možné srovnání povinného ručení možné provést, jistě to stojí za to.

Začněte s úsporou již nyní a využijte nástroje, který Vám k tomu pomůže – povinné ručení kalkulačka.

Comments are closed