Pořiďte si vůz od Auto – Promato, odjedete v luxusu

Nabízíme vozy prémiových značek německých výrobců AUDI, BMW, Mercedes a Volkswagen již od roku 1995. Naše ceny jsou až 40% pod nabídkami tuzemských prodejců. Přijďte si k nám pro vozidlo, pěšky domů nepůjdete. Navíc odjedete v luxusním automobilu s plnou výbavou.

V nabídce máme vozidla BMW, Audi, Mercedes a dalších zvučných značek. Jedná se o nové či jen krátkodobě užívané vozy. Všechny mají záruku od výrobce, u všech známe stav a historii.

K luxusní značce patří náročný klient. Náš přístup je vždy velice individuální. Jsme připraveni reagovat na jakékoliv požadavky ze strany zákazníka. Jaké vozy nabízíme? Stručně vás provedeme jejich historií.

Audi – značka, která málem nepřežila válku

Audi AG je německý výrobce řady automobilů. V nabídce značky Audi jsou vozidla v kategoriích od supermini po SUV v různých tvarech karoserie. Značka Audi patří do koncernu Volkswagen.

Název společnosti je založen na příjmení zakladatele Augusta Hörcha. Jeho příjmení znamená v němčině „poslouchej“. Po přeložení tohoto slova do latiny máme Audi.

První automobil Audi byl vyroben v roce 1910 ve Zwickau. Jmenoval se Audi Typ A 10 Sport-Phaeton. Známé logo Audi, které reprezentují čtyři spojené kruhy, začala používat společnost Auto Union Chemnitz. Audi zde reprezentovalo jednu ze čtyř značek vozidel, které společnost na trh dodávala.

Po druhé světové válce se výrobna Audi ve Zwickau ocitla v sovětské okupační zóně. Majitelé byli vyvlastněni. Výroba vozidel, která byla před válkou a během ní zaměřena na zbrojení, byla obnovena v roce 1949 pod názvem IFA. Továrnu Audi také poškodila spojenecké bombardování.

Společnost Auto Union byla obnovena v roce 1949 v Ingolstadtu v německém Bavorsku. V roce 1968 společnost určila značku Audi jako profilovou a vyrobila model Audi 100. V roce 1985 se celá společnost přejmenovala na Audi AG.

Dnes má Audi 6 výrobních závodů po celém světě: Ingolstadt, Německo (1969), Neckarsulm, Německo (1969), Györ, Maďarsko, Changchun, Čína (1995), Brusel, Belgie (2007) a Aurangabad , Indie (2006).

Všechny vozy Audi mají pozinkované plechy, aby se zabránilo korozi. Trvanlivost karoserie dokonce překročila očekávání Audi, a společnost tak dává na karoserii vozidel Audi záruku 12 let.

V polovině devadesátých let Audi představila novou řadu vozidel. V současné době pokračuje Audi v produkci automobilů s kvalitní technologií a vysokým výkonem.

BMW – světová jednička v prodeji prémiových vozidel

BMW je zkratka pro Bayerische Motoren Werke. Hlavní sídlo společnosti je v Mnichově. BMW je mateřskou společností firem Mini a Rolls-Royce.

Vozidla BMW lze charakterizovat jako silná, luxusní a kvalitní.

Modré a bílé kruhové logo BMW má symbolizovat pohyb letadla vrtule (mateřská společnost BMW, Rapp Motorenwerke vyráběla od roku 1916 do roku 1918 letecké motory). Bílá čepel proráží modrou oblohu. Znak se vyvinul z kruhového loga Rapp Motorenwerke v kombinaci s modrou a bílou barvou vlajky Bavorska. Do roku 1928 vyráběla společnost pod značkou BMW výhradně motocykly. V roce 1928 koupila BMW výrobnu aut v Eisenachu. Z jejích linek sjel v roce 1931 úspěšný model BMW – Dixi 3/15.

Asi nejznámějším předválečným vozem značky BMW je model 328. Lehký elegantní roadster se v závodech BMW vyráběl od roku 1936 do roku 1940. Vůz dosahoval maximální rychlosti 150 km/h a stal se tak nejrychlejším sériově vyráběným vozem své doby.

Za druhé světové války se výroba BMW přesunula z Eisenachu do Mnichova. V roce 1948 byla obnovena výroba motocyklů BMW a v roce 1952 i výroba automobilů BMW. Prvním poválečným vozem byl model BMW 501, který ještě vycházel z předválečných automobilů BMW.

Jako první evropská automobilka požadovala BMW používání bezolovnatého benzínu. Vozy BMW začaly jako jedny z prvních katalyzátory.

Uvádí se, že asi 56 procent vozidel vyrobených pod značkou BMW jsou poháněny benzinovými motory a zbývajících 44 procent vozidel BMW jsou poháněny dieselovými motory.

Mercedes – Benz – nejstarší výrobce automobilů na světě

Mercedes – Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, autokarů a nákladních vozidel ze Stuttgartu. Mercedes – Benz je divizí společnosti Daimler AG. Značka Mercedes – Benz má původ u Karla Benze, který vytvořil první benzínem poháněné auto na světě. Benz auto patentoval v lednu 1886. Druhá část názvu odkazuje na Gottlieba Daimlera, který vytvořil také benzínem poháněný vůz v témže roce nezávisle na Benzovi, jen o trochu později.

Automobil Mercedes byl poprvé uveden na trh v roce 1901. Firma Mercedes – Benz vznikla v roce 1926 spojením firem Daimler-Motoren-Gesellschaft Gottlieba Daimlera a Benz & Cie. Karla Benze.

Mercedes – Benz představil mnoho technologických a bezpečnostních inovací , které se později staly běžné i v jiných vozidlech . Mercedes – Benz je jednou nejznámějších automobilových značek na světě a je také nejstarší automobilovou značkou.

Od svého založení si Mercedes – Benz udržoval výbornou pověst pro svou kvalitu a trvanlivost.

Mercedes – Benz je také průkopníkem v oblasti hybridních vozidel (kombinace elektromotoru se spalovacím).

Comments are closed

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain