Na čelním skle záleží.

Možná už se to někdy stalo Vám nebo někomu z vašeho okolí – vteřina, kdy od automobilu, jedoucího před Vámi odlétl třeba jen drobný kamínek a na čelním skle Vašeho vozidla se objevil nevítaný host – prasklina nebo jiné poškození většího či menšího rozsahu.
Každé takové poškození je zapotřebí co nejrychleji řešit, ať jste k němu přišli, jak chtěli.. Není žádným tajemstvím, že dopravní hlídka při silniční kontrole může vozidlo s poškozeným čelním sklem odstavit jako nezpůsobilé provozu.
Ve firmě Autosklo Písek mají mnohaleté zkušenosti  nejen s výměnami čelních skel, ale i s chybami, kterých se lidé před jejich výměnou dopouští.
Tradiční chybou je odkládání výměny skla. Je třeba si uvědomit, že tento odklad se velice snadno obrátí proti samotnému řidiči. Nikdo nemůže předpokládat, jak se v nejbližší chvíli takové sklo zachová. Někdy stačí větší či menší otřes – například při najetí do díry na vozovce a zdánlivě malé poškození přeroste do velkých rozměrů.
S výměnou čelního skla nikdy není dobré otálet. Zvláště před cestou do zahraničí je třeba pečlivě zvážit, zda chcete rozšířit řady těch, kterým  policie zákazem pokračování v jízdě značně zdramatizovala dovolenou.
Další chybou je použití nevyhovujícího automobilového skla. Do naší země dnes bohužel proudí řada nekvalitních výrobků z Asie, ale i některých evropských zemí. Tito pochybní výrobci se nerozpakují použít loga výrobce a stejně pochybní prodejci tyto výrobky vydávají za originály.
Jak se vyhnout tomu, abychom se nenechali napálit? Rada není složitá: Skla nakupujte u odborných prodejců, pro které je samozřejmostí prokázat původ automobilového skla a od kterých odjíždíte nejen se sklem odborně namontovaným, ale i vybaveni řádnou zárukou.
Proto v případě nutnosti výměny automobilového skla zamiřte bez váhání k odborné firmě. Těch několik průhledných milimetrů je branou k Vaší bezpečné jízdě.

Comments are closed