Mega lacné riešenie drahej veci

Vedeli ste že všetky nové dieselové autá musia mať od roku 2007 filter pevných častíc. Filter pevných častíc býva označovaný aj ako DPF filter. Po francúzsky FAP filter. Tento filter je veľmi podobný katalyzátoru. Cieľom DPF filtra je znížiť počet sadzí z motorových vozidiel v ovzduší. Vo vnútri filtra sa nachádza keramická (alebo aj kovová) vložka/sitko.

Pri procese spalovania dochádza aj k spáleniu týchto sadzí. Ideálne podmienky sú počas jazdy na diaľnici. Vtedy dochádza k spáleniu sadzí ktoré sa zachytili na dpf filtri. V prípade dlhodobej jazde po meste môže dôjsť až k úplnému upchatiu dpf filtra. V meste totiž auto nedokáže ísť plynule, dlhší čas a rýchlosťou cca 100 km/h.

DPF filtre spôsobujú aj vyššiu spotrebu vozidiel. V prípade že sa filter upchá dochádza k strate výkonu vozidla a následnému prepnutiu do núdzového režimu.

Existujú v podstate 3 riešenie odstránenie tohto problému. Všetky sú však drahé a práve preto motoristi DPF filtre nenávidia. Repasovanie DPF filtra – filter sa vyčistí prepálením na pôvodný stav (cca 300-600 EUR).  Kúpa nového filtra pevných častíc od výrobcu automobilu. Extrémne drahé riešenie nakoľko ceny originálnych dielov sú cca 700-3500 EUR. Kúpa nového DPF filtra z druhovýroby. Takéto diely ponúka  www.DPFcentrum.sk Ceny sú výrazne nižšie než ceny konkurencie. Presné ceny dpf filtrov nájdete aj priamo v ich eshope. Ich ceny sa pohybujú v rozmedzí cca 350-1200 EUR. Je to výrazne viac než bežné ceny týchto filtrov. DPFcentrum ponúka veľký výber filtrov pevných častíc za super ceny. Navštívte priamo stránku venovanú DPF filtrom. Nájdete tam nielen ceny ale aj návody, rady, skúsenosti.

Comments are closed

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich