Náhradné pneumatiky a disky za výhodnú cenu

Premýšľate nad výmenou Vašich opotrebovaných pneumatík, no nechcete siahať hlboko do kapsy? V tom prípade by ste mali popremýšľať nad kúpou jazdených pneumatík, ktoré sú podstatne lacnejšie ako nové. Aké výhody prinášajú jazdené pneumatiky?

Jazdené pneumatiky prinášajú niektoré výhody…

Mnohí ľudia vravia, že jazdená pneumatika sa neoplatí obuť na auto. Stoja si pevne za svojím názorom, že jediná rozumná možnosť je kúpa úplne novej pneumatiky. Avšak toto nie je absolútne pravda. Jazdená pneumatika je rádovo o 50 až 70% lacnejšia a väčšinou sa predávajú pneumatiky s dezénom okolo 5 až 6 mm. Nová má dezén 8mm. Z tohto si vie každý spočítať, že jazdenka sa oplatí. Jediné na čo si treba dávať pozor je, aby boli rovnomerne ojazdené a aby neboli staršie, ako 10 rokov. Je dokázané. že guma stráca vekom svoje pružné vlastnosti a začína tvrdnúť. Táto zmena sa začína diať medzi 6 až 10 rokom života pneumatiky. Pneumatiku staršiu ako 10 rokov už nie je bezpečné používať. Rok výroby sa dá z pneumatiky ľahko vyčítať. Sú dve hlavné varianty, prečo sa jazdenky predávajú. Buď niekto kúpil iné disky s iným rozmerom pneumatiky, predal auto a zostalo mu k nemu ešte ďalšie obutie a podobne. Rozšírenejší je však dovoz zo zahraničia. V Nemecku, Rakúsku a Taliansku jazdené pneumatiky uskladňujú vo veľkých pneuservisoch. Veľmi často sa stáva, že si zákazník na novú sezónu kúpi nové pneumatiky, alebo na staré úplne zabudne a vôbec si ich z pneuservisu nevyzdvihne. Obyvatelia z bohatších krajín využívajú jazdenky len minimálne. Preto pneuservisy nemajú s týmito prebytočnými gumami čo robiť len ak ich vyhodiť a zaplatiť recyklačný poplatok. Našťastie na Slovensku máme k týmto pneumatikám prístup a to konkrétne aj na internetovom portály egar.eu .

K pneumatikám aj disky a mnoho ďalšieho

Na internetovom trhovisku egar.eu nenájdete len pneumatiky s diskami. Pre záujemcov je pripravená aj možnosť zakúpenia jednotlivých dielov, či už pneumatík, diskov, klimatizácie, osvetlenia, autookien, kompletných výfukových systémov, autopoťahov a mnoho ďalšieho. Navštívte náš web egar. eu, kde nájdete širokú ponuku autodielov pre Vášho motorového miláčika. Tešíme sa na Vás.

Comments are closed