Náhradné motory pre Vaše auto

Spaľovací motor je srdce každého auta. Bez neho by sa auto prakticky nemohlo ani pohnúť. Celý princíp funkcie tohto stroja je v tom, že palivo, ktoré sa spáli premení chemickú energiu na mechanickú prácu, vďaka čomu sa môže auto pohnúť zo stacionárneho miesta. Ako samotný motor funguje a čo robiť v prípade, ak sa pokazí?

Princíp funkcie motora

Piest sa vo valci pohybuje hore a dole, pričom horná medzná poloha jeho pohybu sa nazýva horná úvrať (HÚ) a dolná medzná poloha dolná úvrať (DÚ). Vzdialenosť medzi nimi je zdvih piestu a priestor, ktorý piest vyplňuje pri pohybe sa nazýva zdvihový objem. Zdvihový objem závisí aj od priemeru valca (piestu). Tento priemer sa nazýva vŕtanie. Priestor, ktorý ostane vo valci, keď je piest v hornej úvrati sa nazýva kompresný priestorKompresný pomer potom znamená pomer objemu valca, keď je piest v dolnej úvrati a v hornej úvrati. Čím je kompresný pomer väčší dochádza k lepšiemu stlačeniu zmesi pred zapálením a jej lepšiemu premiešaniu čo má za následok kvalitnejšie spaľovanie.

Čo robiť, ak nám motor vypovedá funkciu, prípadne ak je jeho funkcia obmedzená ?

Veľmi nepríjemný problém, ktorý musí riešiť vodič prakticky ihneď na koľko auto bez motora je nepoužiteľné. Výmenu motora nezvládne asi každý, ale kúpu použitého, či nového kusu na požiadanie by nemal byť veľký problém. V prípade, ak je Vaše auto už opotrebovanejšie, či Vaša peňaženka trpí nedostatkom zdrojov financií je na mieste siahnuť po použitých dieloch z vrakoviska, či bazárov. Použité a cenovo dostupné náhradné motory nájdete aj na internetovom trhovisku egar.eu .

Comments are closed