Kompletné prevodovky pre Vaše auto za nízke ceny

Prevodovka, jedna z najdôležitejších dielov v aute, ktorej úlohou je udržiavanie správneho pomeru otáčok a výkonu. Práve vďaka prevodovke môže motor udržiavať správnu rýchlosť vozidla. V súčasnosti sú vo svete čoraz populárnejšie automatické prevodovky, ktoré úspešne nahrádzajú manuálne, či poloautomatické prevodovky. Aké sú ich výhody a zápory?

Automatická prevodovka vs manuálna prevodovka

V súčasnej dobe sú automatické prevodovky čoraz populárnejšie. Samotný výrobcovia dnes pociťujú výrazný nárast dopytu po tomto type prevodovky, na koľko ovládateľnosť je veľmi jednoduchá v porovnaní s manuálnou prevodovkou. Okrem toho však v dnešnej dobe nerobí problém výrobcom aut a teda aj prevodoviek, nastaviť systém automatizácie u prevodovky tak, aby motor dosahoval čo najvyšší výkon a zároveň auto nemalo príliš veľkú spotrebu. Niet sa čo čudovať, že táto prevodovka, kedysi doména bohatých je dnes na trhu veľmi žiadaná.

Okrem automatickej prevodovky je však vo svete ešte stále veľmi populárna manuálna prevodovka, po ktorej je taktiež obrovský dopyt na trhu. Dokonca nie je problém ani v dnešnej dobe nájsť ľudí, ktorí okrem manuálnej prevodovky nechcú žiadnu inú a to dokonca aj za cenu príplatku. Väčšinou sa jedná o ľudí, ktorí majú radi ten “pravý pocit“ z jazdy, keď môžu jednoducho preradiť vlastnou rukou za pomoci pedálu spojky. Avšak aj napriek tomu by sme nemali vyberať typ prevodovky len podľa pocitu z jazdy. V určitých prípadoch je dobré zvoliť automat, inokedy je zas lepšie mať auto s manuálnou prevodovkou. Automatická prevodovka je veľmi dobrá napríklad do mestskej premávky, kde sa vodiči musia neustále posúvať v zápchach. No napriek tomuto to nie je jediná skutočnosť podľa, ktorej si musíme vyberať typ prevodovky. Konkrétne je potrebné si ešte dávať pozor napríklad na výrobcu prevodoviek a aut, iný sa môžu viac špecializovať na automaty, iný zas na manuály.

Čo robiť, ak sa nám prevodovka pokazí?

Veľmi nepríjemná, ale pomerne častá komplikácia. Prevodovka nie je vôbec lacná záležitosť. Cena použitých sa líši od stavu predávaného kusu, no väčšinou sa táto položka nepohybuje pod cca 100 euro. Cena nového dielu je podstatne drahšia, určite nie je na škodu teda voliť prvú, teda lacnejšiu variantu. Použité prevodovky nájdete napríklad aj na internetovom trhovisku egar.eu, kde si môžete vybrať z naozaj širokej a cenovo výhodnej ponuky prevodoviek.

 

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat