Auto v zimě

Zima, vánice a náledí dají zabrat nejen lidem, ale hlavně jejich vozům. Vždyť právě ty často tvoří jedinou ochranu cestujících před zledovatělou vozovkou, chladným vzduchem a prosolenou či poštěrkovanou vozovkou. Zima je také obdobím, kdy se často projeví dosud skryté vady automobilů.

Zimní prohlídka v Autocentru Ford Štěrboholy

Zimní prohlídka je často tím jediným, co vás ochrání před náhlým „vyplivnutím“ auta na mrazivé dálnici. Jednou z důležitých kontrol je zátěžový test autobaterie – ten prověří kapacitu baterie, její stav a funkčnost. Díky testu autobaterie máte jistotu, že vás vaše auto nenechá ve štychu a nebudete muset prosit kolemjedoucí o roztlačení či volat servis. Zimní prohlídka auta si žádá také kontrolu koncentrace nemrznoucí směsi a stavu všech ostatních kapalin. Je třeba též zkontrolovat stav kabelů, hadic a potrubí a stavu motoru vůbec. Letní kuna v motoru může znamenat dlouhé zimní hodiny na mrazivé dálnici. Prohlídka podvozku zajistí, že zimní marast na silnicích nepoškodí vaše auto.

Kontrola brzd před zimou

Většina drobných poruch na autě způsobí maximálně problémy a nutné odstavení auta. Brzdy jsou však v zimě klíčové. V Autocentru Ford Štěrboholy bereme svoji práci velmi vážně a víme, že perfektní stav brzd v zimě může být tím, co člověka dělí od života a smrti. Proto provádíme pečlivou kontrolu opotřebení destiček, kotoučů a obložení. Poté zkontrolujeme pneumatiky – zimní vzorek nesmí být příliš ojetý. Pokud je třeba, pomůžeme vám též vybrat a nasadit sněhové řetězy.
V otázkách přípravy na zimu nám můžete plně důvěřovat, jsme na trhu již od roku 1999.

Váš partner pro pohodlnou a bezpečnou zimu

Autoservis Ford Štěrboholy vám pomůže překonat zimní nástrahy. Ať už přípravou na zimu, kvalitními náhradními díly a pneumatikami, či službami pro případ nouze.

Naše asistenční služba vám zaručuje celodenní jistotu odborné pomoci v případě, že se na vašem automobilu Ford objeví jakákoli závada. Po telefonu vám poradíme, případně zajistíme pomoc, odtah či výše zmíněný náhradní vůz. Díky práci v autorizovanému servisu Ford mají naši zaměstnanci detailní znalost součástí všech typů vozů Ford a bohaté zkušenosti se všemi možnými typy poruch. Často s vámi tedy dovedou poruchu vyřešit, aniž by bylo třeba auto převážet do servisu.

Pokud by se stalo, že vaše auto bude z nějakého důvodu nepojízdné, můžeme vám zapůjčit náhradní vůz. Naše náhradní vozy jsou vždy ve špičkovém technickém stavu, čisté a pravidelně servisované. Samozřejmostí je zimní obutí.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat