Ako vybrať parkovacie senzory?

Chcete mať svoje auto pod kontrolou pri parkovaní a neviete si vybrať správny typ parkovacích senzorov? Trošku Vám pomôžeme. Pri výbere by ste mali vedieť či chcete  aby parkovací senzor signalizoval prekážky iba za vozidlom, pred vozidlom, alebo prekážky pred aj za vozidlom tzv. predozadné (8-snímačové).

Potom si môžete vybrať, či chcete akustickú signalizáciu, alebo signalizáciu displejom.

Akustické senzory vydávajú signál (pípanie) pomocou bzučiaka umiestneného v zadnej časti vozidla. Pípanie je najskôr pomalé a postupným približovaním vozidla k prekážke sa pípanie zrýchľuje, až začne systém vydávať stály tón (vzdialenosť od prekážky je menšia ako 30cm). Vybrať si môžete aj parkovací systém, ktorý má senzory umiestnené v držiaku EČV/ŠPZ. Takéto senzory majú uľahčenú montáž.

Pri parkovacích senzoroch s displejom je akustická signalizácia rozšírená o LED, alebo LCD displej na ktorom sa zobrazuje vzdialenosť od prekážky. Displej môže byť prepojený s riadiacou jednotkou aj bezdrôtovo.

Parkovacie senzory s kamerou zobrazujú reálny priestor za vozidlom (bez signalizácie vzdialenosti od prekážky). Dajú sa kúpiť aj samostatné kamery, ktoré môžu byť namontované do zadného nárazníka, alebo na držiak ŠPZ. Výstup z kamery môžete potom zapojiť k displeju, alebo k multimediálnym systémom vo vozidle.

Pri montáži parkovacích senzorov do nárazníka je hlavné dodržať vzdialenosť senzorov od seba (0,3-0,5m), vzdialenosť senzorov od zeme v rozsahu od 0,4-0,8m(v návodoch pribalených k senzorom sú presne stanovené tieto vzdialenosti). Prestriekanie senzorov je prakticky možne u všetkých senzorov, dôležité je len aby sa farba nezliala do priestora medzikružia. Ťažné zariadenia parkovacím senzorom nevadia.

Comments are closed

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat